Powłoka ceramiczna zabezpieczenie aut Poznań

 

Powłoka ceramiczna – najlepsze zabezpieczenie lakieru

Zadbany wygląd – pożądana cecha w dzisiejszym świecie

W obecnych czasach przywiązujemy dużą wagę do wyglądu zewnętrznego. Odpowiedni wizerunek jest bardzo ważny w kontaktach z innymi – zadbany wygląd podczas rozmowy w sprawie pracy lub wizyty w banku sprawia, że budzimy większe zaufanie niż osoby prezentujące się w sposób niechlujny. Dotyczy to zarówno powierzchowności nas samych, jak i rzeczy, którymi się otaczamy – m.in. naszego auta. Nawet, jeśli jeździmy kilkuletnim lub nawet kilkunastoletnim autem, warto zadbać o jego wizerunek i estetyczny wygląd, ponieważ stawia on w dobrym świetle właściciela samochodu.

Czym jest powłoka ceramiczna i dlaczego warto w nią zainwestować?

Najbardziej widoczną i rzucającą się w oczy cechą zewnętrzną każdego samochodu jest stan karoserii. To właśnie ona narażona jest każdego dnia na szkodliwe działanie różnych czynników. Odpowiednie zabezpieczenie lakieru przed drobnymi zarysowaniami, odpryskami, niekorzystnym wpływem promieni słonecznych oraz opadów deszczu pozwoli cieszyć się estetycznym wyglądem auta przez długi czas. Bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym obecnie na coraz większą skalę jest nałożenie na auto powłoki ceramicznej. Poznań jest jednym z polskich miast, w których usługa ta wykonywana jest już od dłuższego czasu, dzięki czemu serwisy mające ją w swojej ofercie wyróżniają się wiedzą i doświadczeniem w skali całego kraju. Powłoka ceramiczna to jedna z najtrwalszych form ochrony lakieru przed czynnikami zewnętrznymi. Po jej zastosowaniu na powierzchni karoserii tworzy się niewidoczna, przezroczysta warstwa zabezpieczająca o grubości 2-3 mikronów. Jej zadaniem jest izolowanie lakieru od negatywnego wpływu kwaśnych deszczy, promieniowania ultrafioletowego, soków wydzielanych przez drzewa i inne rośliny, a także soli drogowej. Co więcej, takie zabezpieczenie lakieru chroni również przed powstawaniem rys i uszkodzeniami mechanicznymi, na które auto narażone jest podczas jazdy np. po kamienistych, polnych drogach. Powłoka ceramiczna nałożona na samochód pozwoli ochronić jego elementy przed korozją, a w konsekwencji – uniknąć kosztowych napraw blacharskich i lakierniczych.

Dragons Detailing , Korekta .Powłoka ceramiczna Renowacja Skóry ...

 

Cechy dobrze wykonanej powłoki ceramicznej

W odróżnieniu od woskowania samochodu, zabezpieczenie auta z zastosowaniem ceramiki pozwala na uzyskanie bardzo trwałego efektu. Powłoka przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymuje się na karoserii nawet 3-5 lat, a korzyści płynące z jej nałożenia są wyraźnie odczuwalne. Po pierwsze, uzyskujemy efekt kropelkowania. Warstwa ceramiczna jest hydrofobowa, co oznacza, że odpycha wodę i nie pozwala na jej utrzymywanie się na powierzchni lakieru. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać auto w czystości, a wizyty na myjni stają się rzadsze. Po drugie, lakier staje się błyszczący i gładki, a to wydobywa głębię koloru – przez co uzyskujemy spektakularny efekt wizualny. Właściwie nałożona i odpowiednio traktowana w późniejszym okresie powłoka ceramiczna zapewnia odporność lakieru na wiele lat. Dzięki tym cechom z usługi profesjonalnego zabezpieczenia lakieru w Poznaniu i okolicach skorzystało do tej pory już wielu zadowolonych właścicieli aut.

Zabezpieczenie lakieru z zastosowaniem ceramiki – etapy

Usługa polegająca na nałożeniu powłoki ceramicznej na karoserię odbywa się wieloetapowo i jest procesem bardzo złożonym. Ważne jest, aby samochód powierzyć fachowcom, którzy mają doświadczenie i wiedzę w zakresie auto-detailingu, np. serwisom oferującym zabezpieczenie lakieru w Gnieźnie. Tylko oddając samochód w ręce profesjonalistów mamy pewność, że usługa zostanie wykonana z należytą precyzją. Należy pamiętać, że kluczem do idealnego wyglądu lakieru jest jego perfekcyjne przygotowanie, gdyż sama warstwa ceramiki nie zapewnia połysku.

Pierwszym etapem jest zawsze detailingowe mycie samochodu, polegające na dokładnym oczyszczeniu powierzchni z wszelkich nieczystości – śladów smoły, opiłków, ptasich odchodów, soków z drzew, owadów itp. Po usunięciu zanieczyszczeń (również w trudno dostępnych miejscach) samochód dodatkowo zostaje odtłuszczony i wysuszony. Kolejnym etapem jest ocena grubości powłoki lakierniczej i polerowanie całej powierzchni pojazdu. Bardzo ważne jest, aby robił to doświadczony specjalista, ponieważ nieumiejętnie wykonana na cienkim lakierze polerka może przynieść fatalne skutki w postaci plam lub przebarwień – na szczęście fachowcy od zabezpieczenia lakieru w Poznaniu doskonale znają się na rzeczy i wiedzą, jak właściwie przeprowadzić cały proces. Dopiero po dokładnym wypolerowaniu auta, kolejnym odtłuszczeniu powierzchni i jej wyjałowieniu przychodzi czas na nałożenie warstwy ceramiki. Najbardziej polecane firmy świadczące tą usługę stosują chemię samochodową wyłącznie renomowanych producentów oraz pracują w pomieszczeniach o odpowiedniej wilgotności i temperaturze, dzięki czemu wykonanie powłoki ceramicznej w Gnieźnie lub Poznaniu oznacza jej najwyższą jakość.

Pielęgnacja powłoki ceramicznej

Trwałość warstwy zabezpieczającej lakier w dużym stopniu zależy od zaangażowania właściciela. Przede wszystkim nie należy stosować inwazyjnych środków do czyszczenia samochodu ani korzystać z myjni szczotkowych. Wszelkie zabrudzenia chemiczne – takie jak odchody ptaków – należy usuwać niezwłocznie. Samo mycie samochodu odbywa się jednak łatwiej i przyjemniej, ponieważ powłoka ceramiczna sprawia, że zanieczyszczenia nie przywierają do karoserii tak mocno, jak przy jej braku. Ważna jest także coroczna wizyta w serwisie w celu wykonania tzw. reloadu powłoki ceramicznej – np. w Poznaniu,  który odświeży ją i przedłuży jej trwałość. Dzięki tym wszystkim działaniom samochód będzie prezentował się atrakcyjnie przez wiele lat.

Zabezpieczenie lakieru w Poznaniu i Gnieźnie – Wielkopolska liderem auto-detailingu

Aby mieć pewność, że nasz samochód oddajemy w dobre ręce, należy zdecydować się na skorzystanie z usługi renomowanego serwisu. Dla pokoju ducha warto przejechać nawet kilkaset kilometrów – decydując się na zabezpieczenie nowego auta w Poznaniu lub w Gnieźnie zyskujemy gwarancję najwyższej jakości. Co ważne, ceny usług zabezpieczenia lakieru w odniesieniu do jego wymiernych korzyści nie są wygórowane. Nałożenie 3-letniej powłoki ceramicznej w Poznaniu kosztuje 1300 zł netto, 5-letniej 1700 zł netto, a wykonanie reloadu jedynie 400 zł netto. Warto skonfrontować te koszty z ewentualnymi wydatkami poniesionymi na wizyty w serwisie blacharskim i lakierniczym, których możemy uniknąć dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu karoserii. Wniosek nasuwa się sam – inwestycja w powłokę ceramiczną to ogromna oszczędność na przestrzeni lat.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas, pracujemy 7 dni w tygodniu: 502-292-410 lub napisz na facebooku

Nasza oferta jest skierowana indywidualnie do każdego klienta, oferujemy przyzwoitą cenę przy wysokiej jakości,  naszym celem jest satysfakcja klienta

MICZU DETAILING © 2020 All rights reserved