Polerowanie lakieru samochodów Poznań

(korekta lakieru/polerowanie lakieru/odświeżenie lakieru)

Oferujemy Państwu wykonanie fachowej korekty lakieru, polerowania, odświeżenia lakieru, co pozwoli na renowację lakieru samochodu na najwyższym poziomie. Każdy z nas pragnie zadbać o swoje auto w jak najlepszy sposób, dlatego warto postawić na fachowe doradztwo i profesjonalną obsługę. Polerowanie lakieru oferuje auto detailing w Gnieźnie – specjaliści posiadają niezbędne doświadczenie i wiedzę, która wpływa na doskonałą jakość świadczonych usług.

Korekta lakieru Poznań

Jeśli chodzi o korektę lakieru, zostaje ona podzielona na trzy etapy i obejmuje usuwanie rys z całej karoserii pojazdu. Poszczególne etapy dzielą się na:

 • pojedyncza korekta lakieru, bazującą na usunięciu do 50% zarysowań (odświeżenie lakieru),
 • podwójna korekta lakieru, która pozwala usunąć nawet do 80% zarysowań auta,
 • pełna korekta lakieru, która opiera się na usunięciu do 95% rys na karoserii (pełna korekta wywodzi się przede wszystkim z trzech przejazdów maszyną polerską)

Pełna korekta lakieru (3-etapowa) jest to całkowicie profesjonalna korekta, która pozwala na osiągnięcie maksymalnego efektu blasku z powierzchni lakierniczej. Jest to najtrudniejsza usługa do wykonania, która wymaga doświadczenia, czasu oraz profesjonalnych narzędzi, czy chemii samochodowej.

Warto zaznaczyć, że korekta lakieru ma sporo zalet i pozwala na efektowny wygląd auta, a tym samym wpływa na jego estetykę. Pojazd po takich czynnościach wygląda jak nowy, a właściciel odczuwa zadowolenie i komfort. Im większa korekta tym mniejsza powłoka lakiernicza zostaje na aucie, dlatego warto zabezpieczyć ją powłoką ceramiczną. Jest to najlepszy sposób zabezpieczenia lakieru samochodowego.

Każdy etap polerowania lakieru ingeruje w powłokę na aucie. Każdy przejazd zmniejsza ją, więc musimy również zadbać o zabezpieczenie lakieru. Samochód po korekcie lakieru można zabezpieczyć nie tylko powłoką ceramiczną, lecz również powłoką kwarcową albo woskiem.

Bezpieczne mycie auta

Podkreślić warto, że przed aplikacją każdej powłoki zabezpieczającej przeprowadzone jest bezpieczne mycie auta. Początkowo spryskuje się je aktywną pianą o naturalnym pH, następnie usuwa się osady smoliste, asfalty, owady i opiłki metaliczne(deironizacja). Po dokładnym oczyszczeniu nadwozia każde auto jest glinkowane.

Okazuje się, że mycie samochodu wbrew pozorom nie jest najłatwiejszą czynnością. To złożony proces, który wymaga korzystania z określonych akcesoriów. W obecnych czasach lakiery samochodowe są bardzo delikatne. Warto zatem skorzystać z profesjonalnego mycia pojazdów, które ograniczy powstawanie zarysowań na lakierze.

Mycie auta oparte jest na użyciu bezpiecznej chemii z neutralnym pH, które jest całkowicie bezpieczne dla powłoki lub wosku na lakierze. Auto myjemy z użyciem delikatnych rękawic z mikrofibry lub z owczej wełny. Ponadto, na lakier aplikujemy quick detailer, który ma za zadanie podbić efekt mycia pojazdu. Niejednokrotnie nadaje lepszą głębię lakieru i nadaje blask. Dzięki zastosowaniu tego produktu otrzymujemy powłokę hydrofobową, która będzie odpychać wodę (efekt kropelkowania na lakierze). Opony i plastiki zewnętrze otrzymują impregnat, który ma za zadanie odświeżyć kolor i zakonserwować dalszą degradację elementu.

Zaletami bezpiecznego mycia są z pewnością:

 • brak możliwości rysowania powierzchni,
 • szczegółowe umycie pojazdu i usunięcie zanieczyszczeń z najgłębszych zakamarków,
 • dbanie o każdy szczegół w trakcie mycia,
 • czynności, które nie szkodzą woskowi i powłoce (jeżeli samochód ją posiada)
 • odpychanie wody przez lakier (kropelkowanie)

Cennik

Jeśli chodzi o ceny, korekta lakieru Poznań, czy też usuwanie rys z lakieru w Gnieźnie i okolicach, koszty kształtują się następująco:

 • odświeżenie = 500 zł netto
 • korekta lakieru = 750 zł netto
 • pełna korekta = 1000 zł netto

Profesjonalna kosmetyka czy bezpieczne mycie auta to bardzo ważne kwestie, które warto wziąć pod uwagę chcąc zadbać o renowację lakieru samochodowego. Miasto Poznań oferuje szereg usług tego typu, ale nie każdy wykonuje taką usługę w pełni profesjonalnie.

Odświeżenie lakieru Poznań

Odświeżenie lakieru ma na celu ukazać wcześniejszy blask koloru, który pod wpływem czasu robi się wyblakły. Renowacja obejmuje 1 – etap przejazdu maszyną polerską, co pozwala usunąć duże ilości zmatowień i zarysowań na lakierze. Warto zauważyć, że odświeżanie polega na tzw. „ścinaniu” warstwy lakieru bezbarwnego z powłoki lakierniczej. Czynności te poprzedzone są bezpiecznym myciem auta z użyciem aktywnej piany i usunięciem zanieczyszczeń. Odświeżenie pozwala usunąć do 50% zarysowań, natomiast pełna korekta nawet do 95%, o czym wspomniane zostało wcześniej. Gratisowo zabezpieczamy samochód za pomocą wosku wysokiej jakości. Polerowanie lakieru Poznań i odświeżenie jest szczególnie ważne wtedy, gdy auto długi czas stoi na dworze – promienie słoneczne po pewnym czasie niszczą lakier ze względu na niekorzystne promieniowanie UV. Ptasie odchody czy inne czynniki zewnętrzne mogą być błahym powodem do dbania o auto, lecz często zanieczyszczają lakier w sporym stopniu, co często wymaga skorzystania z usług lakierniczych. Niestety detailing potrafi wyciągnąć „zdrową” powłokę, która posiada wady. Jeżeli nastąpi uszkodzenie trzeba indywidualnie się z nami skontaktować i wtedy postaramy się odpowiedzieć czy będzie możliwa renowacja lakieru bez lakierowania elementu.

Koszty bazują na poziomie od 500 zł netto, przy czym w cenie klient otrzyma zabezpieczenie woskiem wysokiej jakości.

Polerowanie lakieru Poznań

Polerka lakieru jest ściśle związana z korektą lakieru, która ma na celu poprawić wygląd zewnętrzny auta, bez konieczności lakierowania. Nowe auta zazwyczaj korzystają z jednoetapowej korekty, natomiast większe zarysowania wymagają wdrożenia innych etapów. Korekta opiera się nie tylko na usunięciu małych rysek z karoserii, ale także na pozbyciu się zmatowień, mocnych rys i przebarwień. Znajduje ona zastosowanie najczęściej w przypadku chęci usunięcia swirli i hologramów, które są widoczne w słońcu i sprawiają, że lakier traci blask. Pogorszenie wyglądu pojazdu nieraz ma związek z nieumiejętną pielęgnacją, pozostawianiem wżerów żywicznych lub po ptasich odchodach. Zabieg korekty lakieru daje sporo zalet, z których główną korzyścią jest trwałe usunięcie defektów na powłoce lakierniczej.

Polerka Gniezno bazuje na wiedzy doświadczonych specjalistów i zdobytych umiejętnościach przez wiele lat pracy. Korekta lakieru pozwala sprawnie uzyskać całkiem nowy wygląd auta z lakierem całkowicie wolnym od zarysowań. Ponadto, auto zyskuje głębię, wyrazistość koloru i jego szklistość przez długi czas. Wszystkie te aspekty wpływają na podniesienie wartości rynkowej auta, o czym warto pamiętać.
Polerowanie lakieru Poznań jest usługą, z której korzysta coraz więcej właścicieli samochodów. Dbanie o auto to podstawa, dlatego nie zapominajmy o stosowaniu nowoczesnych technik pozwalających uzyskać auto pełne blasku i wolne od zarysowań. Korzystając z kilkuetapowej korekty opierającej się na innowacyjnych metodach usuwania zarysowań na lakierze uzyskać możemy ciekawy efekt, a inwestycja odpłaci się w przyszłości.

 

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas, pracujemy 7 dni w tygodniu: 502-292-410 lub napisz na facebooku